Zakładamy, że planujemy organizację wesela na 120 osób. Wybór samej sali będzie miało ogromne znaczenie dla przebiegu imprezy. Musi być odpowiednio wyposażona, posiadać sekcje do gotowania, toalety oraz jeśli jest taka możliwość – niewielki lokal socjalny. Dziś postanowiliśmy napisać kilka słów o standardach, które musi spełniać sala, jeśli planujemy zorganizowanie wesela na 120 osób.

Klimatyzacja

Jako, że wesela zazwyczaj odbywają się w porze letniej, klimatyzacja to podstawowy element wyposażenia każdej sali. Musi ochładzać nie tylko sekcję do tańczenia, ale cały obiekt z wyjątkiem toalet (jeśli sala korzysta z klimatyzatorów, a nie posiada systemów). Jeden z członków naszej redakcji był w poprzednim roku na imprezie, której nie zapomni nigdy – 35 stopni w środku, wyłączona klimatyzacja z uwagi na … duży pobór prądu, a małą moc sieci. Proszę sobie wyobrazić, jak nasz kolega się bawił.

Toalety

Największą zmorą sal weselnych jest zbyt mało toalet. Obiekt powinien posiadać przynajmniej dziesięć toalet, bo musimy je rozróżniać według płci. Stanowisko dla osób niepełnosprawnych i przewijania niemowlaków również powinien zapewnić obiekt. To na chwilę obecną wymóg, lecz zdaniem wielu standard sali weselnej.

Miejsca parkingowe

120 osób musi gdzieś zaparkować, dlatego dobrze by było, aby obiekt posiadał miejsca parkingowe. Zwykle jest tak, że sala ma osobny wjazd ze sporym parkingiem, więc ten standard spełnia w zasadzie każdy obiekt.

Teraz już wiecie, że wyposażenie sali weselnej ma ogromne znaczenie dla Pary Młodej oraz gości. Sprawna klimatyzacja, dużo toalet, miejsca parkingowe i można zaczynać zabawę!