Wesele to czas zabawy i jeśli czytaliście kiedykolwiek książki o średniowiecznych imprezach w naszym kraju to wiecie, że w, np: Quo Vadis zabawom towarzyszyło mnóstwo jedzenia i zazwyczaj były to dania tradycyjne. Czasy się zmieniają, ale koncepcja wesel pozostaje niezmienna. Choć większość nowożeńców przebąkuje o daniach Exclusive, warto powrócić do korzeni i postawić na tradycjonalizm.

Z czego powinno się składać menu weselne?

Podstawą oczywiście będzie rosół i to nie z uwagi na tradycjonalizm (choć też), ale samą strukturę posiłku. Zaraz po mszy wszyscy są głodni, ale nie chcą zapychać żołądka do pełna. Gorący rosół pobudzi kubki smakowe do dalszej zabawy. Pierwsze dania główne (na weselu jest ich od 3 do 5) powinny się składać z mięs lub tradycyjnych potraw: kotlety schabowe, kotlety mielone, zapiekane mięsa, gulasz itd.

Dlaczego nie nowoczesne? Czyli wykaz dań

Dlaczego? Ponieważ nie wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do nowości i nie powinno się decydować tylko na Exclusive Dish’es (dania ekskluzywne). Goście docenią posiłki, które znają i które chętnie jadają w domu takie jak: pierogi, barszcz, kotlety devollie, gołąbki, bigos, placki po węgiersku i wszystko to, czym stała kuchnia Polska od kilkuset lat.

Ile kosztuje menu tradycyjne?

Z naszego doświadczenia wynika, że około 120 złotych za jedną osobę. To całkiem niewiele, a mamy pewność, że zapewnimy gościom dania, które dobrze oni znają.