Impreza okolicznościowa na 150 osób lub więcej wymaga zupełnie innych przygotowań, niż „event” mniejszego kalibru. Najmniejszymi zmartwieniami będzie wybór firmy cateringowej i kapeli, zaś największym – dobranie sali weselnej, a w przypadku 150-200 osób będzie to trudnym zadaniem.

Duże wesele – jakie wymogi musi spełniać sala?

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej, a mianowicie powierzchni obiektu. Sala na 150-200 osób powinna mieć przynajmniej 300 metrów kwadratowych powierzchni do tańczenia! Sala właściwa, czyli miejsce rozłożenia stołów również powinna mieć do 300 metrów kwadratowych. Kolejnym wymogiem będzie sekcja toalet. W przypadku 150-200 osób mowa o przynajmniej dwudziestu stanowiskach.

Gdzie zorganizować duże wesele?

Wynajem lokalu nie będzie dobrym wyjściem. Najlepszym okaże się hotel lub restauracja. Nie dość, że nie będziemy musieli się martwić o wielkość sali, to ponadto samo szukanie obiektu będzie proste, bo w Internecie zawsze wyszczególnia się wielkość obiektu i możliwie maksymalną ilość gości. Co ciekawe to fakt, że w przypadku sporych imprez zazwyczaj można liczyć na upusty, więc gdy standardowo za miejsce przy stoliku płacimy 150-200 złotych, tak w przypadku dużego wesela powinniśmy liczyć na około 10 zł zniżkę.

Duże wesele to dużo spraw na głowie. Pozostawienie ich restauratorom i właścicielom hoteli sprawi, że impreza zostanie dograna na tip top!