Na 3-4 dni przed weselem dekoratorzy zaczynają swoją pracę. Zapewne jesteście ciekawi szczegółów, a te są w zasadzie zbliżone, ponieważ większość firm działa w ten sam sposób. Na początku jest prasowanie elementów dekoracyjnych, następnie pompowanie balonów, zaś finalnie – ubieranie sali weselnej. Zazwyczaj odbywa się to w piątek i trwa do późnej nocy.

Czwartek: Prasowanie zasłon, firanek oraz obrusów

Ekipa przyjeżdża w czwartek i zaczyna rozkładać drabiny i mierzyć całe pomieszczenie. Zaczyna się prasowanie wszystkich akcesoriów dekoracyjnych i układanie ich wedle wzoru. Prace trwają od 4 do 6 godzin.

Piątek: Dekorowanie sali, przywieszanie balonów

Najważniejszy dzień dla dekoratorów. Trwa pompowanie balonów i może być ich nawet kilkaset. Zaczyna się ubieranie budynku od zewnątrz. Po kilku godzinach przygotowań zaczyna się ubieranie sali. Dekoratorom zajmuje to często połowę nocy.

Sobota: Doglądanie wesela

Zazwyczaj firma wysyła jedną osobę, która będzie pilnowała elementów dekoracji. Na weselu, jak to na weselu – czasem może coś spaść, czasem ktoś pod wpływem alkoholu może zerwać firankę. Osoba do błyskawicznej reakcji jest zawsze na miejscu i naprawi potencjalną szkodę.

Niedziela: Zdejmowanie i pakowanie dekoracji (opcjonalnie poniedziałek)

Tuż po zakończonej imprezie firma dekoratorska zaczyna się zbierać. Pakowane są obrusy, firany i zasłony, a także pozostałe akcesoria. Z balonów spuszcza się powietrze i umieszcza w kartonach celem rozdania ich dzieciom. Często firmy robią sobie w niedziele wolne, ponieważ zazwyczaj trwają wtedy poprawiny. W 90% przypadków zdejmowanie dekoracji odbywa się na chwilę po zakończonych poprawinach lub w poniedziałek.

Teraz już wiecie, jak pracują dekoratorzy. Jeśli wydawało Wam się, że udekorowanie sali to kilka godzin pracy, to widzicie, że to trwa kilka dni.