Jesteśmy tak zapracowani, że nawet nie myślimy o zaplanowaniu wakacji, z chęcią jednak spędzilibyśmy noc w atrakcyjnym lokum nad morzem, w ekskluzywnym warszawskim hotelu czy w bajkowym SPA w górach? Od razu jednak zapala się czerwona lampka – „nie, niestety nie stać mnie na hotel pięciogwiazdkowy, na taki urlop musiałbym odkładać przez rok lub dwa”. Otóż, niekoniecznie.

Ekskluzywne podróżowanie kojarzy nam się z bogactwem dostępnym tylko dla niewielu. Okazuje się jednak, że przy odrobinie wysiłku możemy znacznie podnieść standard naszych wakacji. Wystarczy, że będziemy czujni i wykorzystamy kilka trików, a tegoroczny urlop zamiast w trzygwiazdkowym, spędzimy w pięciogwiazdkowym hotelu.

Wybieraj te państwa, które są tanie
Zacznijmy od tego, że ceny różnią się w zależności od państw. Miejsca bardzo turystyczne są dużo droższe niż te, do których masowy ruch wycieczkowy jeszcze nie dotarł. W niektórych krajach Azji i Ameryki Południowej można znaleźć wyjątkowo tanie noclegi w hotelach pięciogwiazdkowych. Wysoki standard, zabiegi SPA i wspaniałe jedzenie w najlepszych restauracjach jest dostępne za kwoty, które na co dzień wydajesz w swoim miejscu zamieszkania.

Używaj wyszukiwarek podróży
Każdy sprawny wyszukiwacz promocji wie, że można wybrać się w iście królewskie wakacje bez znacznego uszczerbku na finansach. Wyszukiwarki zakwaterowania pozwalają znaleźć hotel skrojony pod Twoje potrzeby oraz uporządkuje je według najkorzystniejszych ofert. Wystarczy dobrze określić filtry a okazje na tanie noclegi same się nasuną.

Elastyczność czasowa
Jedną z tajemnic taniego i zarazem luksusowego podróżowania jest odwrócenie kolejność planowania wyjazdu. Oznacza to, że zamiast zaczynać od ustalania daty, a potem szukania pod nią odpowiedniego hotelu, należy sprawdzić, kiedy najlepsze hotele są najtańsze. Warto wiedzieć, że w dni, kiedy jest małe obłożenie, hotele potrafią drastycznie obniżyć cenę, aby tylko sprzedać pokój. Czemu więc z tego nie skorzystać? Dodatkowo, ceny zakwaterowania zależą często nie tylko od pory roku, ale też od dni tygodnia. I tak biznesowe miasta oferują tańsze pokoje w weekendy, jak np. Genewa. Z kolei w typowo turystycznych miejscowościach jest przeciwnie i promocje trafiają się w środku tygodnia.

Tajemnicza niespodzianka
Jeśli lubisz ryzyko i niespodzianki zarezerwuj Mystery Hotel. O co chodzi? Otóż wiele luksusowych hoteli nie chce w oczywisty sposób zdradzać swoich promocji cenowych, nawet jeśli nie mają aktualnie pełnego obłożenia. Takie niesprzedane pokoje oferowane są więc ze zniżką nawet do 35%. Cały trik polega na tym, że do momentu płatności gość zna tylko przybliżoną lokalizację oraz średnią ocenę z TripAdvisor. Zaraz po dokonaniu rezerwacji portal prześle Ci dokładny adres i nazwę hotelu.