Dzień wesela to wielkie wydarzenie nie tylko dla Pary Młodej, lecz dla wszystkich gości, którzy zebrani przed salą liczą na doskonałą zabawę. Mniej więcej trzy ostatnie miesiące przed zaplanowanym weselem wszelkie prace idą w szybkim tempie, zaś ostatni tydzień to dopinanie szczegółów, ubieranie sali i zbieranie potwierdzeń przybycia gości. Choć wesele wydaje się sporą inwestycją znamy kilka rozwiązań, aby zaoszczędzić na tym dniu.

Wesele w hotelu

Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem jest zorganizowanie wesela w hotelu, ponieważ nie musimy się przejmować cateringiem, alkoholami, ochroną, kapelą oraz wystrojem wnętrz sali. Ten ostatni aspekt możemy oczywiście spersonalizować wobec własnych potrzeb, lecz nie będzie to obciążeniem finansowym (sala z reguły posiada kilka rodzajów dekoracji i możemy wybrać jaka nam pasuje).

Porównanie kosztów wesela tradycyjnego do hotelu

Teoretycznie (to zależy od miasta) jedno miejsce przy stole kosztuje od 130 do 200 złotych. Wybierając hotel nie musimy się przejmować jedzeniem, które zostanie po zabawie i choć za jedno miejsce zapłacimy od 150 do 250 złotych – w tą cenę wliczona jest ochrona i wszelkie udogodnienia (miejsca parkingowe).  Decydując się na catering musimy się liczyć z tym, że sporo jedzenia zostanie i zwyczajnie się zmarnuje. Do tego dochodzą koszty związane z udekorowaniem sali, wynajmem kapeli itd. Podsumowując – wesele w hotelu jest tańsze i jeśli chcemy nieco zaoszczędzić na tym wydarzeniu, to warto zainteresować się takim rozwiązaniem.