Studniówka jest imprezą, która w zależności od liczebności maturzystów może wymagać sali o powierzchni od 200 do nawet 400 metrów kwadratowych. Choć zazwyczaj imprezę organizowało się w szkolnej sali gimnastycznej, dzisiejsza młodzież chętniej zapatruje się w lokale, które mogą urządzić po swojemu, zapewnić swojego muzyka i własne, dedykowane menu.

Jaka sala na studniówkę? Pomówmy o jej standardach

Wynajęcie sali o odpowiednim metrażu to historia na inną opowieść, dlatego dzisiaj skupimy się na standardach. Wiadomym jest, że studniówki zwykle odbywają się na przełomie stycznia – lutego. To okres chłodniejszy, ale pomimo tego sala powinna być wyposażona w sprawną klimatyzację. Jako, że o zimie mowa – nie wolno zapominać także o ogrzewaniu, które powinno utrzymywać stałą temperaturę w środku. W sieci sporo jest informacji o przypadkach, gdy sala studniówkowa była chłodna i cała atmosfera zabawy uleciała w momencie zakończenia Poloneza.

Pomieszczenia socjalne, toalety

Absolutną podstawą wyposażenia sali na potrzeby studniówki będą 2-3 pomieszczenia socjalne oraz około 10 toalet. Toalety powinny być dedykowane płci i nie może zabraknąć stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Z opinii uczniów wynika, że na 100 gości powinno być do 10 toalet.

Sala na potrzeby studniówki musi spełniać określone założenia. Warto więc szukać dłużej i zapewnić pełen komfort, niż wybierać na szybko i wspominać imprezę tylko przy okazji spotkań klasowych.