W jednym z poprzednich wpisów zajmowaliśmy się tematem lokalu na osiemnaste urodziny. Solenizant oczywiście nie zainwestuje swoich pieniędzy w imprezę, dlatego mamy nadzieję, że czytają nas rodzice przyszłego „dorosłego”. Dziś pomówimy o cateringu, czyli firmie zewnętrznej, która przygotuje dania na osiemnaste urodziny solenizanta. Ile to będzie kosztować i na jakie dania postawić? Zapraszamy do lektury.

Ile kosztuje wynajem firmy cateringowej?

W przypadku wesel mowa nawet o 150 złotych za jedną osobę. Osiemnastka to dużo mniejszy event, dlatego nie zapłacimy więcej, jak 80 złotych za jedną osobę. Na koszty w dużej mierze będą się składać produkty do przygotowania potraw. Warto wiedzieć, że jeden kilogram polędwicy wołowej kosztuje prawie sto złotych, dlatego menu osiemnastkowe powinno być tradycjonalne.

Co w menu na osiemnastkę?

Osiemnastka to czas zabawy i radowania się ze szczęścia solenizanta. Dobór menu powinien być odpowiedzialny, aby trafić w gusta wszystkich gości. Uważamy, że solenizant nie będzie najlepszą osobą do sporządzenia menu, dlatego poniżej nasza propozycja wraz z wyceną.

Opcja 1: rosół, danie mięsne (kotlety schabowe) i wegetariańskie, przystawka, deser, drugie danie mięsne (gulasz), pierogi, sałatki oraz napoje.

Koszt według naszej, znajomej firmy: 80 złotych za osobę.

Opcja 2: zupa (barszcz), danie mięsne lub wegetariańskie (kawałki kurczaka, schabowe – łosoś i ryby), danie mączne (kluski śląskie z polędwicą wołową – tatar z łososia), przystawka, deser, kolejne danie (na bazie ryżu) – gołąbki oraz sałatki i napoje.

Koszt według naszej, znajomej firmy: 90 złotych za osobę.

Teraz już macie obraz tego, ile kosztuje wynajęcie firmy cateringowej. Cena do 100 złotych za jedną osobę jest jak najbardziej opłacalna, a jako, że prezentem zwykle jest koperta – trudno o bardziej zwrotną inwestycję!