Mogłoby się wydawać, że najważniejszym elementem wyposażenia każdej sali weselnej jest kapela wraz z cateringiem. Choć pisze się o tym niewiele, dekoracja również ma duże znaczenie, a naszym – fundamentalne. Czytając opinie ludzi w sieci dochodzimy do wniosku, że udekorowanie sali weselnej to nie jest zadanie dla pierwszego, lepszego dekoratora. Poniżej podpowiadamy Wam w jaki sposób szukać fachowców i ile kosztuje taka usługa.

Firma, czy osoba prywatna?

Sporo osób szykujących się do wesela wybiera osoby prywatne do udekorowanie sali. Owszem, częstokroć taka decyzja wydaje się słuszna i z punktu widzenia ekonomicznego tańsza, lecz osoba prywatna nie daje nam żadnej gwarancji, a ponadto trzeba jej zapewnić kogoś do pomocy. Naszym zdaniem lepszym, a by być ścisłym – najlepszym wyborem będzie firma, która w formie umowy zobowiążę się do wykonania określonych prac i pozostawienia po imprezie sali weselnej w takim stanie, w jakim ją zastała.

Ile to kosztuje?

Udekorowanie sali może kosztować od 1500 do 2500 złotych. W przypadku większych lokali cena może skoczyć nawet do 4000 złotych. Osoby prywatne zwykle nie rozliczają się na podstawie faktury, toteż ich apanaże nie powinny przekraczać 1000 złotych.

Dekoratorów możemy szukać na regionalnych portalach internetowych w dziale „ogłoszenia”. Polecamy tylko te firmy, które mają bogate portfolio.