Coraz więcej młodych osób decyduje się na zorganizowanie wesela w hotelu. Choć z pozoru wydaje to się drogim rozwiązaniem, finalnie okazuje się świetnym wyjściem. Nie trzeba się przejmować wystrojem wnętrz, ochroną, cateringiem, ani wszystkimi sprawami, które musielibyśmy brać na siebie organizując wesele w lokalu. Innymi słowy – my zlecamy przygotowanie wszystkiego, idziemy nieco na łatwiznę, a na końcu po prostu cieszymy się zabawą!

Czy wesele w hotelu jest drogie?

Teoretycznie tak, praktycznie nie. Pamiętajmy, że hotel z samej swojej idei oferuje nam nocleg, dlatego większość młodych par dogaduje się łącząc usługi cateringowe z noclegiem. W związku z tym jeśli cena za miejsce przy stole wyniesie 180 złotych, to możemy ją zbić wynajmując kilkanaście pokoi dla gości, którzy na pewno nie wrócą tego dnia do domu.

Ile to kosztuje?

Z doświadczenia naszych przyjaciół redakcyjnych wiemy, że organizując wesele w hotelu 3 gwiazdkowym na 110 osób wraz z wynajęciem 20 pomieszczeń noclegowych cena końcowa za całość wynosi 170 złotych za osobę.  Mowa zatem o jedzeniu, ochronie, sprzątaniu oraz noclegu. W 20 pomieszczeniach może się zmieścić do 60 osób, czyli połowa gości.

Zorganizowanie wesela w hotelu to bardzo dobre wyjście dla tych, którzy chcą mieć wszystko na wysokim poziomie i nie przejmować się niczym. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań wesele w hotelu wydaje się ekonomicznym rozwiązaniem.