Co roku przychodzi ten czas, kiedy bierzemy się za planowanie wakacji. Kolejna przygoda powinna być pełna cudownych krajobrazów, wspaniałych zabytków, świetnej pogody i przepysznych smaków. Udane wakacje zależą zatem od wielu czynników, do których na pewno zaliczymy dobry hotel. Wcale nie trzeba korzystać z usług biur podróży, żeby znaleźć idealny hotel na nasz wakacyjny wypad. Podpowiadamy jak to zrobić.

Oczywiście, że wakacje to przede wszystkim miejsce docelowe – słoneczne plaże, zabytkowe miasta czy tętniące życiem metropolie. Często podnieceni wizją miejsca zapominamy dokładnie sprawdzić hotel. Pamiętajmy jednak, że niski standard i zastane warunki mogą uprzykrzyć wakacje i zamienić marzenie w najprawdziwszy koszmar. Niezależnie od tego czy decydujemy się na wczasy zorganizowane w całości przez biuro podróży, czy też planujemy wszystko we własnym zakresie, powinniśmy kontrolować wybór hotelu. Istotne jest, aby nie podejmować decyzji pochopnie. Kierujmy się kryteriami, które pomogą nam cieszyć się przyjemnym pobytem.

Określ standard
Przed wyborem konkretnego hotelu zastanów się dobrze o jaki standard Tobie chodzi. To głównie od niego będzie zależeć cena. Najpopularniejsze hotele to te, które posiadają 3 lub 4 gwiazdki. Wybierając konkretny standard porównujmy ceny. Wiąże się to z faktem, że często za stosunkowo niewielką opłatę możemy dostać pokój w hotelu o wyższym standardzie. Pamiętajmy jednak, że decydując się na hotel klasy turystycznej nie otrzymamy luksusów. Wszystko zależy od naszych priorytetów, ważne, żeby określić je już na początku.

Przede wszystkim lokalizacja
Teraz możemy przejść do kolejnego kroku, jakim jest wybór lokalizacji hotelu. Jest to bardzo ważne, ponieważ wpłynie na sposób poruszania się po danej miejscowości. Musimy zdecydować się czy kwatera ma być zaraz przy plaży, górach czy może ważniejsze jest dla nas, aby była usytuowana blisko centrum. Warto podkreślić, że dobra lokalizacja pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. Ważne jest, aby sprawdzić połączenia komunikacyjne z interesującego nas hotelu z innymi punktami miasta i regionu.

Wyposażenie
Znaleźliśmy hotel w interesującym nas standardzie i w dobrej lokalizacji, pora zatem zapoznać się z jego pełną ofertą. Sprawdźmy, czy posiada on udogodnienia, na których najbardziej nam zależy. Będą to takie kwestie, jak możliwość wykupienia posiłków, basen, SPA i inne obiekty rekreacyjne, parking dla gości. Istotne jest również wyposażenie samego pokoju. Zwracajmy uwagę na to czy posiada on klimatyzację, łazienkę w pokoju, telewizor i darmowe Wi-Fi i aneks kuchenny. W sytuacji, gdy na wakacje wybieramy się z dziećmi, powinniśmy sprawdzić, czy hotel przystosowany jest dla najmłodszych.