Dzień osiemnastych urodzin to wielkie wydarzenie dla każdego solenizanta. Oznacza wejście w dorosłe życie, a przynajmniej – możliwość samodzielnego podejmowania decyzji. Rodzice obecnych osiemnastolatków różnią się od osób sprzed 10-15 lat. Dzisiaj rzadko organizuje się osiemnastkę w domu, a chętniej sponsoruje się solenizantowi imprezę w lokalu z cateringiem.

Remiza, lokal, a może restauracja?

Przyjmując, że na imprezę zaprosimy do 50 osób warto rozglądnąć się za lokalem, który będzie wyposażony w klimatyzację oraz kaloryfery do ogrzewania sali. Wybór lokalu na miejsce zabawy wiąże się z dodatkowymi kosztami: dekoracją wnętrza oraz usług cateringowych. Zazwyczaj to rodzice dbają o wystrój wnętrz oraz potrawy, ale mając na uwadze, że najlepszym prezentem dla solenizanta będzie koperta – warto zainwestować w firmę, która przygotuje dla gości dania.

Ile kosztuje wynajem sali?

Sala na 50 osób będzie kosztować od 200 do 1500 złotych. Wiele zależy od czasu najmu. 24 godziny powinno w zupełności wystarczyć, aby przygotować salę, zorganizować imprezę i doprowadzić obiekt do porządku. Tym zwykle zajmują się już rodzice.

Impreza w domu naszym zdaniem odpada, dlatego szukając lokum na osiemnastkę warto wybrać obiekt, który będzie bliski dla wszystkich zaproszonych gości. Bez względu na cenę.