16708701 378793452501433 2013832885334224367 n


Wyszukując ciekawe pomysły i inicjatywy z których skorzystać mogą mieszkańcy jak również i turyści trafiliśmy do Pracowni Florystycznej Moniki Symonowicz w Giżycku. Pracownia właśnie zakończyła pierwszy rok działalności, a nam udało się znaleźć chwilę na rozmowę z właścicielką.


- O co chodzi w pojęciu pracownia florystyczna?
- Monika Symonowicz – Prowadzę pracownię świadczącą usługi florystyczne związane z usługami ślubnymi i okolicznościowymi. Rękodzieła artystyczne wykonywane są z roślin żywych i suszonych i materiałów naturalnych. Oczywiście można też kupić tu kompozycję na miejscu bez wcześniejszego zamówienia, jednak zawsze jest to przygotowane specjalnie dla klienta, bez standardowego podejścia. Rok naszej działalności to także warsztaty i zajęcia z dziećmi i dorosłymi.
 
-  Zajęcia tematyczne dla grup?
- M.S. – Są to warsztaty florystyczne, w czasie których wspólnie tworzymy kompozycje kwiatowe. Troszkę inne dla dzieci, a inne dla dorosłych, choć realizujemy też zajęcia w grupach mieszanych, np. rodzinnych, czy grupach przyjaciół.

- Ile trwają takie warsztaty i jaki jest koszt?

- M.S. – Warsztaty trwają minimum dwie godziny. Tyle czasu należy zarezerwować na pewno. Koszt to 15 zł od dziecka, a 50 zł od osoby dorosłej.

- A czas maksymalny zajęć?

- M.S. – Czasu maksymalnego nie ma. Pracujemy, aż wszystkie osoby w grupie wykonają kompozycję. Z reguły trwa to właśnie 2 do 3 godzin, ale zdarzały się grupki których zajęcia trwały nawet 6 godzin. Zaznaczę, że w tej samej cenie, gdyż nie ona decyduje o tym co tu robimy. Chcemy uczyć osoby uczestniczące w zajęciach podejścia do piękna, szacunku do materiału z jakim pracują, wykorzystywania go i osiągania świetnych efektów. Kompozycje warsztatowe mają dać satysfakcję uczestnikowi, a nie jedynie spożytkować jego czas bez efektu. I potrafimy czasem być w tym konsekwentni, i jest to też dobra strona warsztatów. Wiele się tu uczymy.

- Ile osób może uczestniczyć w warsztatach?
- M.S. – W pracowni jesteśmy w stanie poprowadzić zajęcia w grupie do 26 osób, ale organizuję też warsztaty wyjazdowe np. w hotelach, gdzie jesteśmy w stanie obsłużyć grupę autokarową organizując im warsztaty w miejscu wypoczynku.

- Gdzie zainteresowani mogą znaleźć pełną ofertę?
- M.S. – informacje dostępne są na stronie www pracowni flortfolio.pl oraz na stronie Facebook, jak również na profilu w aplikacji Instagram.

- Dziękujemy!

Polecamy Państwa uwadze, zarówno przy tworzeniu programów dla grup, jak i prywatnie:

flortfolio.pl

facebook.com/Pracownia-florystyczna-Monika-Symonowicz

instagram.com/flortfolio

Pracownia Florystyczna Monika Symonowicz znajduję się w Giżycku, przy ulicy Smętka 19.